Get Adobe Flash player

Posty z Tagiem ‘szwindel nigeryjski’

Szwindel nigeryjski

Znów dostałem maila z przekrętem lub jak kto woli szwindlem nigeryjskim

Definicja z Wikipedii

Z Mr.Axel P. Lehmann
 
Jestem Mr.Axel P. Lehmann Od Harlsden, North West London, tutaj w Anglii. Pracuję na USB Banku Inwestycyjnego w Londynie. Piszę ci z mojego biura, które będą z ogromną korzyścią dla nas obu. W moim departamencie, jako asystent menedżera (Biura Regionalnego Greater London), odkryłem opuszczonej sumę 15 milionów funtów Great British Pounds (piętnaście milionów Great British Pounds) na koncie należącym do jednego z naszych zagranicznych klientów Late Mr.Steve Allen . obywatel amerykański, który niestety stracił życie w wypadku, w tym jego żona i córka tylko. 
Wybór jest skontaktować się cieszyła z charakteru geograficznego, w którym mieszkasz, w szczególności ze względu na wrażliwość transakcji. i poufność w niniejszym dokumencie. Teraz nasz bank został czeka na którykolwiek z krewnymi, aby się-up do roszczenia, ale nikt nie zrobił. Ja osobiście nie powiodła się odnalezienie krewnych na 4 lata teraz, szukam Twojej zgody, aby zaprezentować Państwu jak najbliższych krewnych, że wpływy z tego konta wyceniono na 15 milionów funtów może być wypłacona do Ciebie / Czy beneficjent do zmarłego tak.
To będzie wypłacane lub udostępniane w tych procentów, 60% do 40% mnie i dla Ciebie. Mam zabezpieczone wszystkich niezbędnych dokumentów prawnych, które mogą zostać wykorzystane do wykonania kopii zapasowej tego twierdzenia jest uczynienie. All I need to wypełnić swoje nazwiska do dokumentów i zalegalizować go w sądzie, aby udowodnić Ci za prawowitego beneficjenta. I wszystkie wymagają teraz jest uczciwy współpracy, poufności i zaufania w celu umożliwienia nam patrz poprzez tę transakcję. Gwarantuję Ci, że będzie to wykonane zgodnie z prawem rozwiązanie, które będzie chronić komputer z wszelkich przypadków naruszenia prawa.
Proszę dostarczyć mi następujące: jak mamy 7 dni na go uruchomić poprzez. to jest bardzo bardzo pilna, prosimy.
1. Imię i nazwisko
2. Bezpośredni Numer telefonu komórkowego
3. Wiek
4. Twój adres kontaktowy.
Po przejściu przez metodyczną wyszukiwania, postanowiłem skontaktować się z Tobą nadzieję, że znajdziecie interesujące tej propozycji. Proszę na potwierdzenie tej wiadomości i wskazując zainteresowanie będzie dostarczyć Państwu więcej informacji. Starają się dać mi znać swoją decyzję jak najszybciej.
 
Pozdrawiam,
Mr.Axel P. Lehmann
 
Telefon komórkowy: +447045745006
E-mail: mr.axellehmann(at)hotmail.com

Oczywiście wszyscy zgodnie powiedzą i co z tego , przecież nikt nie nabierze się na taki toporny numer. A jednak nie jest to prawdziwe stwierdzenie. Ten numer jest sporo starszy od internetu i od kilkudziesięciu lat ma się dobrze. Wbrew wszystkiemu nabrało się na to tysiące osób liczące na dar z nieba lub pieniądze na ulicy. W Internecie jest opisanych kilka przypadków samych Polaków, którzy stracili niemałe pieniądze na własnej naiwności i zachłanności. Jakiś czas temu spotkałem się odmianą tego przekrętu w wersji mini na Allegro. Wystawiłem jakiś telefon za jakąś sumę i niebawem otrzymałem maila od kochającej matki, która zapłaci mi sporo więcej jeśli wyślę przedmiot gdzieś do Afryki jej córce samarytance zmagającej się z biedą na Czarnym Lądzie. Prawie się wzruszyłem lecz bez zapłaty nie ma towaru. Słyszałem o kilku takich przypadkach wyłudzenia, niektórych skutecznych. Mimo zaufania do siebie trzeba zachować zdrowy rozsądek i mieć się na baczności.