Get Adobe Flash player

Archiwum dla Kategorii ‘Porady’

Liczniki robotów w widgetach

Poprzednio opisana implementacja robotów pozwalała sprawdzać ich odwiedziny tylko na stronie głównej. Czasami warto wiedzieć czy roboty odwiedzają podstrony. Pozycjonowanie to przecież nic innego jak indeksowanie stron. W przypadku wordpressa  nawet możemy sprawdzić czy  pojedyńcze  artykuły są indeksowane przez przeglądarki. W początkowym okresie istnienia strony bardzo to ułatwia pozycjonowanie. Idealnym rozwiązaniem jest  umieszczenie licznika robotów w widgecie na bocznej kolumnie strony. Gotowy zestaw możemy ściągnąć z tego artykułu. Użycie na stronie jest o wiele łatwiesze. Nie ma potrzeby edycji i ingerencji w pliki naszej templatki. Wykonujemy wszyskie czynności jak w artykule Liczniki robotów na stronie opisane powyżej poziomej linii do zmiany chmod na 755. Teraz należy zainstalować bardzo sprytną wtyczkę Samsarin PHP Widget, która tworzy gotowy widget Samsarin PHP1. Po przeniesieniu go  myszką w wybrane miejsce w bocznej kolumnie i wpisujemy w niego odpowiedni kod PHP w zależności od tego jakie liczniki robotów chcemy mieć na stronie. Zapisujemy i już wiemy jak przebiega pozycjonowanie strony i poszczególnych artykułów.

Animowany favicon

Wizualizacja naszych stron to nie tylko template, galerie czy zdjęcia. Często strony identyfikowane są przez małą ikonkę przy pasku adresu w przeglądarce czyli favicon.

Opiszę jak zrobić i zaimplementować ciekakwy favicon z wędrującym napisem  na stronie.

1. Tworzymy w jakimś programie graficznym np. Gimp lub innym niekoniecznie skomplikowanym obrazek w formacie gif lub jpg o wymiarach powiedzmy 250×250 pixeli. Na takim rozmiarze łątwo pracować. Docelowo będzie miał rozmiar 16×16 pixeli, więc nie może być bardzo złożony, ponieważ po miniaturyzacji nic nie będzie na nim widać.

Przykład 250×250 pixeli

Teraz klikamy na stronę http://www.html-kit.com/favicon/  i w okienko Czytaj więcej »

Liczniki robotów na stronie.

Zaimplementowanie liczników robotów na stronie WordPressa  nie jest trudne. Trzeba ściągnąć gotowe archiwum robots_counter.zip, które jest w zasadzie gotowcem zawierającym wszystko co potrzeba. Rozpakowujemy wszytko na naszym dysku lokalnym. Następnie logujemy się do naszej strony po ftp i kopiujemy do katalogu public_html (lub innego , który mu odpowiada) pliki odpowiednie dla robotów, które chcemy zaimplementować:

licznik dla Google, msn i Yahoo

robot.db

robots_counter.php

licznik dla onet, wp, szukacz

robot_pl.db

robots_counter_pl.php

Dodatkowo kopiujemy ikonki, które pokażą jaki robot jest zliczany. Czytaj więcej »